“Я хворію тобою” …у такому контексті й, бажано, зі взаємною відповіддю ми готові хворіти. З усіма ж іншими проявами хвороб, пов’язаними з болем, жодна людина не бажає мати справу. На жаль, хвороби — це частина нашого життя, а їх різновидів, видів і підвидів безліч. Одне з захворювань, яке часто зустрічається — тонзиліт.
Тонзиліт — слово не нове, а часто-густо вживане, коли справа стосується болю в горлі. Але для людей, які не пов’язані з медициною, тонзиліт (як і ларингіт або фарингіт) — це «щось там пов’язане з горлом».
Отже, тонзиліт — це запалення піднебінних мигдалин, які, до речі, носять свою назву через схожість з мигдальним горіхом. Мигдалин усього 6 і вони є у кожної людини: пара піднебінних мигдалин, пара трубних, одна носоглоткова і одна язична. Саме піднебінні мигдалини ми звикли називати «гландами». І саме їх ми бачимо, коли широко відкриваємо рот із протяжним: а-а-а!
Починається захворювання після попадання всередину мікроорганізмів. На старті реагують мигдалини, так як саме вони є першою лінією захисту.
Збудниками тонзиліту може бути вірусна інфекція (приблизно у 80% випадків), бактеріальна інфекція (близько 20% випадків) або грибкова інфекція.
Є два найпоширеніші варіанти зараження:
Як ви вже здогадалися, щоб захворіти необхідний комплекс факторів в один момент і … “Здрастуй, тонзиліт”. А далі все залежить від наших дій. Зволікання загрожує гострим і навіть хронічним тонзилітом.
Симптоми, які проявляються при тонзиліті:
Причин багато, рішення одне — СВОЄЧАСНЕ і ПРАВИЛЬНЕ лікування.
Ще зовсім недавно видалення піднебінних мигдалин вважалося нескладним і необхідним заходом для запобігання частим ангінам (ангіна — це більш поширена назва гострого тонзиліту). На даний час думка кардинально змінилася, так як вважається, що мигдалини є важливим елементом імунної системи. Вони формують щось на зразок імунного кільця, яке, у свою чергу, затримує значну кількість мікробів.
Сьогодні, в більшості випадків, лікарі не видаляють мигдалики, вважаючи за краще підібрати ефективне лікування.
Тактика лікування тонзиліту полягає у наступних призначеннях:
Крім того, жарознижувальні, болезаспокійливі препарати, антибіотикотерапія і зволоження повітря полегшать загальний стан.
Лісобакт — це препарат від болю в горлі, а точніше унікальна комбінація лізоциму та вітаміну В6, яка забезпечує місцеве лікування ротоглотки від вірусів, бактерій і грибів, і, таким чином, усуває причину болю і запалення в горлі, запобігаючи повторному зараженню і забезпечуючи захист слизової оболонки. Лісобакт зміцнює місцевий імунітет, знищує віруси, бактерії, гриби, захищає мікрофлору ротової порожнини.
Лісобакт — безпечний препарат, так як до його складу входять натуральні антибактеріальні ферменти «лізоцим» і «піридоксин» (вітамін В6).
Лізоцим — це фермент, який руйнує бактерії та має антисептичну дію. Лізоцим присутній у слині, сльозах, грудному молоці, крові, суглобових хрящах і навіть печінці кожної людини. А це означає, що наш організм дуже часто сам справляється з мікробами, без нашого втручання. Але коли наша імунна система слабшає, у нашому організмі знижується рівень концентрації лізоциму. Для того, щоб відновити його концентрацію в організмі, необхідний Лісобакт. Лісобакт прискорить процес одужання, знизить ризик ускладнень і повторних захворювань.
Історія знає унікальні випадки використання природного лізоциму. Наприклад, за часів першої світової війни, через нестачу лікарських препаратів використовували собак-медиків, які зализували рани і, за рахунок лізоциму в слині, рани знезаражувались і швидше гоїлися.
Користь вітаміну В6 складно переоцінити, тому що насправді відомий В6 — це група вітамінів: піридоксин, піридоксаль, піридоксамін, які тісно пов’язані та діють спільно. У складі Лісобакт вітамін В6 максимально швидко відновлює слизову ротової порожнини і мікрофлору.
Високий рівень безпеки препарату дозволяє застосовувати Лісобакт дітям з 3-х річного віку, по 1 таблетці 3 рази на день.
Дітям віком 7-12 років — по 1 таблетці чотири рази на день. Дорослим і дітям після 12-и років слід приймати по 2 таблетки від 3 до 4 разів на день.
Хронічний тонзиліт — це тривале запалення піднебінних і глоткових мигдалин, що є ускладненням після ангіни або інших інфекційних захворювань.
На мигдалинах утворюються рубці, звужуються лакунарні отвори, що викликає формування пробок у лакунах і гнійних пробок, нальотів. Усе це підсилює загальне запалення мигдалин.
Лікарі виділяють кілька різновидів хронічного тонзиліту, які розрізняються за частотою загострень і реакцією організму на хворобу:
Хронічний тонзиліт нерідко називають «гнійною ангіною». До захворювання більше схильні діти та підлітки.
Хронічні захворювання становлять особливу небезпеку через перманенту наявність інфекції в організмі, що може викликати розвиток важких порушень у роботі найрізноманітніших органів і систем. Найчастіше виникають наслідки ревматичного характеру, такі як
Можна, і навіть потрібно, використовувати комбінації різноманітних методів консервативного лікування.
Важливим аспектом у лікуванні й швидкому одужанні є профілактика тонзиліту: